קורס תיווך נדלן: מה זה, כמה זה עולה ואיך להצליח

קורס תיווך נדלן: מה זה, כמה זה עולה ואיך להצליח

תיווך נדל”ן הוא תהליך חיבור בין מוכרי וקוני נכסים. מציאת נכס היא משימה קשה ומבלבלת, עם מאפיינים רבים שכדאי לקחת בחשבון. זה המקום שבו מתווך נדל”ן יכול להפוך תהליך מסובך ומורכב לפשוט ומיטבי יותר עבור הלקוח. התהליך כולל מספר שלבים:

איתור הנכס: המתווך מאתר נכסים שיכולים להתאים לצרכים של הלקוחות שלו. הוא עושה זאת באמצעות פרסום, שיווק, וקשרים אישיים.
הצגת הנכס ללקוחות: המתווך מציג את הנכס ללקוחות שלו, ומספק להם מידע על הנכס, המיקום שלו, והמחיר שלו.
משא ומתן: המתווך מנהל משא ומתן בין המוכר לקונה, כדי להגיע להסכמה על מחיר הנכס.
חתימה על החוזה: המתווך עוזר ללקוחות שלו לחתום על חוזה הרכישה או המכירה.

רישיון תיווך נדל”ן

אדם המעוניין לעסוק בתיווך מקרקעין מחויב על פי חוק להיות בעל רישיון החל משנת 1996; חוק התיווך במקרקעין, תשנ”ו-1996). כדי לקבל רישיון מרשם המתווכים במשרד המשפטים צריך אדם לעמוד בכמה תנאים: מעל גיל 18, מעבר בהצלחה של מבחן תיווך נדל”ן, אי פשיטת רגל, חוסר הרשעה בעבירות שמפאת מהותם אין רשאות לשמש כמתווך במקרקעין.

למי מתאים להיות מתווך נדל”ן?

חשוב להבין שלהיות מתווך נדל”ן הוא מקצוע לכל דבר. המתווך מטפל באחת העסקאות הגדולות ביותר של אדם והוא בעל אחריות גדולה. במהלך התפקיד המתווך צריך להיות מסוגל לתקשר בצורה ברורה ויעילה עם אנשים מגוונים ולהכיל הרבה פעמים גם אמוציות. יכולת תקשורת והכלה היא חשובה למתווך בעבודתו. אופי העבודה הוא לרוב עצמאי ופרו-אקטיבי, לכן על המתווך להיות מסוגל לנהל את הזמן והמשאבים שלו בצורה יעילה. בנוסף כדי להצליח בתחום, פיתוח ידע והכרת אזור העבודה היא הכרחית. חשובה הבנה עמוקה בתחומים המשיקים כמו החוק, כספים ומשכנתאות, רגולציות ולכן הלמידה ממשיכה גם בתפקיד עצמו. חשוב לזכור שתחום התיווך במקרקעין הוא תחום תחרותי ולכן צריך להיות מוכנים לעבוד קשה ולהשקיע זמן.

מה הוא קורס תיווך נדל”ן?

אם אתם רוצים להצליח בתחום הנדל”ן עליכם להכיר את עולם הנדל”ן ולהתמקצע ככל שניתן. המעבר של מבחן המתווכים אינו מספיק כדי להצליח בפועל בתחום, במיוחד כי מרבית העבודה היא עצמאית. קורס תיווך נדל”ן הוא קורס מקצועי שמטרתו להכשיר אנשים לתפקיד ולעולם הנדל”ן ולא רק כדי לעבור בהצלחה את מבחן תיווך נדל”ן. הקורס מלמד את הידע והמיומנויות הנדרשות כדי לעבוד כמתווכים, כגון: היבט משפטי, יסודות התיווך, שיווק נדל”ן, מיסוי נדל”ן, ניהול משא ומתן, טיפול בלקוחות ועוד. קורס תיווך נדל”ן נמשך בדרך כלל בין 3 ל-6 חודשים, והוא מועבר במסגרת מוסד לימודים אקדמי או פרטי.

?חושבים להתחיל ללמוד תיווך נדל”ן

לשיחת התייעצות בחינם –

כמה עולה קורס תיווך נדל”ן?

עלות קורס תיווך נדל”ן משתנה בהתאם למוסד הלימודים, אורך הקורס, והיקף ההכשרה. באופן כללי, עלות קורס תיווך נדל”ן בישראל נעה בין 5,000 ל-20,000 שקלים.

איפה כדאי ללמוד קורס תיווך נדל”ן?

כדי לבחור את המקום הנכון ישנם מספר גורמים חשובים שיש לקחת בחשבון.

תכנית הלימודים: חשוב לבחון את תכנית הלימודים של הקורס, ולוודא שהיא כוללת את כל הידע והמיומנויות הנדרשות כדי לעבוד כמתווך נדלן.

היקף ההכשרה: חשוב לבחור קורס שמעניק הכשרה מעשית מספקת.

מוניטין המוסד הלימודים: חשוב לבחור מוסד לימודים בעל מוניטין טוב ומוניטין בתחום התיווך ובו מלמדים מרצים מקצועיים ובעלי ניסיון פרקטי.

מה הוא מבחן תיווך נדל”ן?

מבחן תיווך נדל”ן הוא מבחן הסמכה הנדרש על מנת לקבל רישיון לעסוק בתיווך מקרקעין בישראל. על המועמד להשיג ציון העולה על 60% במבחן המתקיים בארבעה מועדים בשנה וההרשמה אליו מתבצעת באתר האינטרנט של רשם המתווכים, בעלות של 536 שקלים.

בין הנושאים: דיני חוזים, דיני מקרקעין, דיני תכנון ובנייה, דיני מיסוי מקרקעין, חוק המתווכים, סעיפים נבחרים מחוק העונשין, חוק הגנת הצרכן, חוק במכר, חוק הגנת הדייר, חוק רישוי עסקים, חוק מקרקעי ישראל.

האם זהו זמן טוב להיות מתווך נדל”ן?

בשנים האחרונות ולאחר מספר משברים במדינה, השוק חווה תזוזות רבות וענף התיווך משגשג. הביקוש לנכסים גבוה והמחירים עולים. כל אלו הם גורמים חיובים עבור מתווכי נדל”ן שבהתאם לכך יכולים להרוויח סכומים נאים מעסקאות הנדל”ן. עם זאת חשוב לזכור כי שוק הנדל”ן הוא שוק דינמי.

כמה מרוויח מתווך נדלן?

השכר של מתווך נדל”ן מושפע ממספר גורמים הכולל את אזור הפעילות, הניסיון והיקף העבודה. מתווכים רבים מרוויחים את רוב הכנסתם מעמלות על עסקאות נדל”ן שהם סוגרים. העמלה הסטנדרטית בארץ היא 2% ממחיר הכנס אך יכולה להשתנות בהתאם להסכם בין המתווך לבין המוכר או הקונה. למשל מכירת דירה בשווי מיליון שקלים תזכה את המתווך בעמלה של 20,000 שקלים. בנוסף לעמלות המתווכים יכולים להרוויח כסף ממכירת שירותים נוספים כמו שיווק נדל”ן וליווי משפטי. השכר הממוצע למתווך נדל”ן בישראל עומד על כ-12,000 שקלים לחודש. השכר יכול לנוע בין 5,000 שקלים לחודש ל-20,000 שקלים לחודש.

?חושבים להתחיל ללמוד תיווך נדל”ן

לשיחת התייעצות בחינם

תיווך נדלן: עבודה חלומית?

תיווך נדלן היא עבודה חלומית עבור אנשים רבים. היא עבודה עצמאית, רווחית ומאתגרת, המאפשרת למתווך להכיר אנשים חדשים ולעזור להם להגשים את החלומות שלהם – לעזור לזוג צעיר למצוא את הבית הראשון שלהם, למצוא ליזם את הנכס שהוא צריך כדי לבנות את הפרויקט הבא שלו, לעזור לאדם להשקיע בנדל”ן ולרכוש את הנכס הראשון שלו ועוד.

מתווכי נדל”ן עובדים לפי הקצב שלהם, ויכולים לבחור את השעות והימים שבהם הם עובדים מהבית או מהמשרד. תיווך נדלן יכולה להיות עבודה מאוד רווחית, במיוחד אם המתווך מצליח לפתח בסיס לקוחות חזק. דמי התיווך עבור עסקה יכולים להגיע לאלפי שקלים, ולכן מתווכים נדל”ן יכולים להרוויח הכנסה גבוהה מאוד שתלויה במתווך עצמו. תחום הנדל”ן הוא תחום דינמי ומתפתח, המציע הזדמנויות רבות להתפתחות מקצועית. מתווכים נדל”ן יכולים להתמקד בתחומים ספציפיים, כגון נדל”ן מסחרי, נדל”ן למגורים או השקעות נדל”ן.

קראו גם:

Skip to content