איך לפתוח בר בישראל ולהגשים את החלום ב-2024

החלום להיות ברמן משותף לצעירים רבים. משהו בעמדה עם הקסם של חיי הלילה. אבל אם אתם פה סימן שזה לא מספיק. אתם רוצים יותר. לצור מקום משלכם, עם אווירה מיוחדת, קוקטיילים יצירתיים ואנשים שבאים לחגוג את החיים. אתם רוצים להגשים את החלום ולפתוח בר משלכם. 

רגע לפני שאתם קופצים למים העמוקים חשוב להבין שפתיחת בר זה עסק רציני שדורש השקעה כספית משמעותית, תכנון, עבודה קשה וידע נרחב כדי לא להיסגר אחרי שנה שנתיים. 

חולמים לפתוח בר מצליח בישראל?

בית הספר שלנו מלמד יזמות מזון והוביל עשרות עסקים להצלחה

מה צריך לקחת בחשבון כשפותחים בר? 

גיבוש הקונספט: מה יהיה הסגנון הייחודי של הבר? מה יבדיל אותו ממקומות אחרים?
מיקום: איפה ימוקם הבר? כמה עולה שכירות של בר ומה הפוטנציאל להצלחה במקום?
מימון: גיוס ההון הדרוש להקמת בר
רישיונות: קבלת כל האישורים והרישיונות הנדרשים מהרשויות
עיצוב: יצירת אוירה ייחודית ונעימה בבר
רכישת ציוד: מה הציוד הדרוש לתפעול בר? 
גיוס צוות: בניית צוות בטווח העלויות אליו התכוננת
שיווק: יצירת מודעות לבר ולקידומו
ניהול: ניהול שוטף של הבר, תוך שליטה על הוצאות, מלאי ותמחור

גיבוש קונספט כשפותחים בר


זהו למעשה הבסיס לכל החלטות שתצטרכו לקבל בהמשך. לפני שאתם מגבשים קונספט חשוב לזכור שעסק זה מוצר ואתם צריכים להסתכל עליו כמוצר שבה לפתור בעיה. אם תסתכלו על הבר שלכם רק ממקום החזון הפנימי שלכם אתם עלולים להסתכן בצמצום קהל הלקוחות שלכם. הקונספט צריך להתאים לקהל יעד, לזהות בעיה או צורך שלהם ולספק את הפתרון היצירתי באמצעות הבר. אז איך נדע מה קהל היעד רוצה? בעזרת נתונים.

נמדוד את פוטנציאל השוק, נבצע מחקרי עמדות, התנהגות צרכנים והרגלי צריכה, תפיסת המחיר וכל דבר שיכול לגרום לכם לחדד את קהל היעד שלכם. זהו שלב שרבים מוותרים עליו קופצים ישר למים ופותחים בר. אבל בר זה עסק לכל דבר וכל עסק מצליח מתחיל בהבנה של קהל היעד. אחרי שהבנתם את קהל היעד גבשו קונספט וחזון כתוב על דף, מוגדר. 

כמה עולה לפתוח בר?


המשימה הראשונה והחשובה ביותר היא לגייס את ההון הדרוש להקמת הבר. ניתן לעשות זאת באמצעות הלוואה מהבנק, חסכונות אישיים, משקיעים חיצוניים או שילוב של כ אלה. חשוב לקחת בחשבון את כל העלויות הכרוכות בהקמת בר, הן ההוצאות הראשוניות (כמו שיפוץ, רכישת ציוד ועיצוב) והן ההוצאות השוטפות (כמו שכירות, משכורות, מלאי ותחזוקה). איך יודעים איזה סכום לגייס להקמת בר? עלויות הקמת בר יכולות להשתנות באופן משמעותי בהתאם לגודל, מיקום, קונספט ורמת ההשקעה. טווח העלויות נע בין 200 אלף ש”ח ל-1.5 מיליון ש”ח ואף יותר. 

חשוב לבצע מחקר שוק, לוודא מכירי שכירות במיקום ברלוונטי, לדבר עם חברים או אנשים שעשו תהליך כזה/ ליוו תהליך כזה כדי להבין מהם הנקודות שיש לקחת בחשבון, לקבל הצעות מחיר על הציוד, הרהיטים ועוד. חשוב לקחת סכום בטחון משמעותי של כל ההוצאות הלא צפויות שעלולות לבוא, כמו שיפוץ לא צפוי במקום השכירות, טעות בחישובים, התייעצות עם גורם מקצועי ועוד. מכיוון ומדובר בשקעה כלכלית משמעותית ולא מבוטלת כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע, לצבור ניסיון, להיות עם תוכנית עסקית מפורטת שראו אותה מספר זוגות עיניים עליהם אתם סומכים. 

כמה מרוויח בעלים של בר?

 
השאלה הראשונה היא כמה יעלה לכם להיות בעלים של בר? שכירות, ארנונה, חשמל ומים, גז, היתר פתיחה, היתר כיסאות ושלחנות, בירה ועוד. הרווח תלוי במספר פרמטרים: מספר לקוחות יומי, ממוצע המכירה, עליות משתנות ועלויות קבועות. בין אם הוא קטן ובלי עובדים או גדול עם צוות, הוצאה חודשית תסתכם בכמה עשרות אלפים מינימום. הבעיה היא שהחלום לרוב לא מתכתב בצורה מושלמת עם המציאות. יכול להיות שחלמת שיהיה בר שכונתי קטן, מחירים נוחים, המתכון הבייתי לסלסה שאמא שלך למדה אותך. אבל אז אתה מגלה שאתה צריך לקחת 35 שקל לבירה כדי להתקיים. וגם שצריך לבצע אופטימיזציה של התפריט בהתאמה לקהל היעד ולקונספט. גם המתכנן הכי מדופלם יתקל בהתפשרויות כאלו או אחרות בביצוע.

בנוסף, הכל תלוי במידת ההצלחה. כדי למקסם את מידת ההצלחה צריך לדעת לעבוד קשה, לבצע תכנון נכון, לקרוא את קהל הלקוחות שלך ולוודא שלקוחות חוזרים. לדעת שבחורף אנשים באים פחות מקיץ, שאתה צריך לתת ערך על המתחרים שלך, שהשיווק חשוב. כדי להחזיר את ההשקעה תצטרך להחזיק את הבר באזור השנתיים של למידה והתפתחות מתמדת. 

איפה כדאי לפתוח בר בישראל?


בחירת מיקום לבר היא גורם קריטי להצלחת הבר שלכם. מיקום מושך יביא אליכם לקוחות באופן טבעי אך עלול לעלות הרבה יותר , בעוד שמיקום פחות מוצלח עלול להוביל לכישלון אם לא יודעים לשווק נכון את הבר. בבחירת המיקום נשאל – 
מי הם הלקוחות הפוטנציאליים שלכם? היכן הם גרים, עובדים,ומבלים? 
מהם הברים האחרים באזור? מה הם מציעים?
האם המיקום נגיש בקלות? האם יש חניה? תחבורה ציבורית?
מהו האופי של האזור? האם הוא מתאים לסוג הבר שאתם רוצים לפתוח?
מהן עלויות השכירות או רכישת הנכס?

קחו בחשבון את כל הגורמים ביחד, אל תתמקדו רק בגורם אחד מו אלות אלא שקללו את כל הגורמים יחד. תבקרו את המיקומים הפוטנציאליים, תתרשמו מהאווירה מהתנועה והנגישות. התייעצו עם מומחים כמו יועצי נדל״ן, אנשים שמכירים את האזור ובעלי ברים אחרים. הקדשת הזמן והמחשבה לבחירת המיקום המתאים תוכל להגדיל משמעותית את סיכויי ההצלחה שלכם.


רישיונות הנדרשים לפתיחת בר בישראל:

רישיונות עיקריים לפתיחת בר

רישיון עסק: רישיון זה נדרש מכל עסק בישראל, והוא ניתן על ידי הרשות המקומית. תהליך קבלת רישיון עסק כולל הגשת בקשה, תשלום אגרה, ועמידה בדרישות שונות, כגון: התאמת הנכס לשימוש כבית עסק, קבלת אישורים מגורמים שונים, כגון שירותי הכבאות וההצלה, משרד הבריאות, ואיגוד ערים לאיכות הסביבה.

רישיון משקאות חריפים כל עסק שעיקר פעילותו הגשת משקאות משכרים לצורך צריכה במקום צריך להוציא רישיון למכירת משקאות אלכוהולים לצריכה במקום – פריט 4.8. תחת זה ישנם חוקים ותקנות שבעל הבר צריך לעמוד בהם. תהליך קבלת רישיון משקאות חריפים כולל הגשת בקשה, תשלום אגרה, ועמידה בדרישות שונות, כגון: הוכחת הכשרה מקצועית בתחום מכירת משקאות חריפים, ביטוח צד שלישי, מניעת כניסת קטינים לבר.

רישיונות נוספים

רישיון להשמעת מוזיקה: רישיון זה נדרש להשמעת מוזיקה בבר, והוא ניתן על ידי אקו”ם.

רישיון עבודה: רישיון זה נדרש לכל עובד זר שעובד בבר.

רישיון עסק למסעדות (במידה ומגישים אוכל): רישיון זה נדרש למכירת מזון,והוא ניתן על ידי משרד הבריאות.

פתיחת בר היא חוויה מדהימה ומספקת, אך היא דורשת מחויבות, עבודה קשה ותשומת לב לכל הפרטים. לפני שאתם יוצאים לדרך, הקפידו לבחון את כל ההיבטים הכרוכים בכך, ללמוד את התחום ולהתכונן בצורה יסודית.

קראו גם:

Skip to content